Cayman R

Cayman R

Cayman R

330 KM, 2012, PDK

Wersja R, doskonały stan

Opis

Do sprzedania prezentuję rzadko spotykane na rynku Porsche Cayman R, które zostało zaprezentowane pod koniec produkcji tej generacji modelu (987.2). Auto wyjątkowe pod każdym względem, ponieważ posiada szereg zmian i dodatkowych elementów, które nie były dostępne w innych wersjach. Najważniejszą jest podniesiona do 330 KM moc silnika o pojemności 3,4-litra oraz obniżona masa auta. Redukcja kilogramów nastąpiła m.in. dzięki rezygnacji z wysuwanego spoilera na rzecz lekkiej lotki zamontowanej na stałe, która poprawiła aerodynamikę i sprawiła, że wygląd Cayman R stał się jeszcze bardziej agresywny. Kolejne kilogramy zredukowano zmieniając drzwi ze stalowych na aluminiowe. Ten sam zabieg stosowano wówczas w 911 GT3. W ten sposób Caymana R odchudzono o 15 kg. Kolejne niespełna 12 kg ubyło po wymianie foteli ze zwykłych na kubełkowe, które wykonano z karbonu. Ten element był za dodatkową opłatą i nie każdy Cayman R jest w takie fotele wyposażony. Przedni zderzak otrzymał dodatkowe lotki z pakietu Aero Design, a całość stylistyki domykają srebrne detale z zewnątrz, oraz lakierowane elementy deski rozdzielczej i tunel środkowy. W standardzie znalazła się także sportowa kierownica z manetkami oraz pakiet Sport Chrono z opcjami pracy Sport i Sport Plus. Z wnętrza zniknęły też schowki z paneli drzwi, a także klamki, które zastąpiono klimatycznymi pętlami z czerwonego paska znanymi z 911 GT3 RS. W sumie Caymana R odelżono o 55 kg. Różnica w stosunku mocy do masy w Caymanie R względem wersji S zmieniła się z 4,2 kg/KM kg do 3,9 kg/KM, a to już jest realnie wyczuwalna różnica. Cayman R ze skrzynią biegów PDK przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Prezentowany egzemplarz został kupiony w Japonii. Na aukcji miał ocenę 4,5/B, czyli auto zostało ocenione bardzo wysoko. Po przyjeździe do Polski samochód przeszedł przegląd w autoryzowanym Porsche Centrum, otrzymał nowy olej, filtry, płyn hamulcowy, miał czyszczone spływy wody w karoserii oraz otrzymaliśmy listę części, które były wymieniane w trakcie poprzednich lat eksploatacji. Do auta jest pełen zestaw dokumentów i instrukcji z Japonii. Wszystkie informacje o samochodzie są dostępne dla zainteresowanych. Przednie lampy zostały dostosowane do europejskich przepisów, auto otrzymało również nową oryginalną podkładkę do montowania tablicy rejestracyjnej oraz nową jednostkę audio marki Alpine z Car Play i możliwością podłączenia poprzez USB oraz kamerą cofania. Japońskie instalacje do autostrad, zamontowane w schowku zostały profesjonalnie usunięte, a w ich miejsce powróciły oryginalne kieszonki na płyty CD. Samochód przeszedł też profesjonalny detailing i jest pokryty wysokiej jakości ceramiką. Cayman R prezentuje się rewelacyjnie, ma obecnie 38 000 km, jest w bardzo dobrej kondycji i gotowy do jazdy. Więcej informacji udzielam telefonicznie lub w trakcie oględzin auta. Cena 320 000 zł do negocjacji. Samochód nie jest zarejestrowany i nie ma aktualnie opłaconej akcyzy, ale w przypadku chęci zakupu auto może być gotowe do rejestracji w Polsce.

 

Wyposażenie

Kubełkowe fotele, elektryczne lusterka, klimatyzacja, skórzana tapicerka, stacja z Car Play, felgi aluminiowe, Sport Design, Sport Chrono, PDK

Model Cayman R
Rok produkcji 2012
Przebieg 37 500 km
Silnik 3.4 l.
Moc 330 KM
Skrzynia biegów PDK
Kraj pochodzenia Japonia
Cena 310 000 zł
Kontakt 608 012 608