Zawodnicy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe tegoroczny sezon rozpoczynają wyścigami na torach Formuły 1. Po starcie sezonu na Hungaroringu, druga runda odbędzie się na obiekcie Red Bull Ring w Austrii.

Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe w każdym sezonie stara się zapewnić zawodnikom możliwość poznawania nowych wyścigowych obiektów. W zeszłym roku stawka pucharowych Porsche miała okazję rywalizować na torze Spa-Francorchamps w Belgii, a w tym roku nowością w kalendarzu jest austriacki Red Bull Ring. Pętla toru, położonego w miejscowości Spielberg, liczy nieco ponad 4,3 kilometra. Na każdym okrążeniu kierowcy mają do pokonania 10 zakrętów oraz prostą startową o długości ponad 620 metrów. Dzięki różnicy wysokości dochodzącej do 65 metrów i podjazdom o kącie nachylenia wynoszącym nawet 12 procent, pokonanie szybkiego okrążenia wymaga dużej precyzji, a w trakcie wyścigu najmniejsza strata prędkości może kosztować utratę kilku pozycji.

W najbliższy weekend na Red Bull Ringu pojawi się dwunastu zawodników z Polski, Austrii i Niemiec. O punkty w klasyfikacji generalnej powalczą m.in. zwycięzca dwóch wyścigów na Węgrzech Marcin Jedliński oraz zajmujący kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej Piotr Wójcik i Dietmar Pucher. W klasie Gość zobaczymy za to trzech polskich kierowców startujących w tym roku w Porsche Mobil 1 Supercup, czyli Roberta Lukasa, Piotra Parysa i Igora Waliłko. Do klasy S, przeznaczonej dla zawodników urodzonych przed 1965 r., dołączy tym razem Denis G. Watt z Austrii.

Format wyścigowego weekendu podczas 2. rundy Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. W piątek rano, o godzinie 9:30 wyścigowe Porsche 911 GT3 Cup wyjadą na 25-minutową sesję treningową. Tego samego dnia o 11:30 ruszy 25-minutowa sesja kwalifikacyjna, która zadecyduje o ustawieniu na starcie dwóch 25-minutowych wyścigów. Na tym jednak nie skończą się piątkowe zmagania. Do pierwszej rywalizacji zawodnicy będą musieli ustawić się na starcie o godzinie 15:50. Walkę o punkty do klasyfikacji sezonu na Red Bull Ringu zakończy sobotni wyścig, do którego sygnał startu zaplanowano na godzinę 11:15.

Wypowiedź przed drugą rundą Porsche Platinum GT3 CCCE
Marcin Jedliński: ?Na Red Bull Ring jadę w roli lidera klasyfikacji generalnej i moim celem jest obrona tej pozycji po dwóch kolejnych wyścigach. Tor w Austrii to nowość w kalendarzu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe co wyrównuje szanse. Rywalizacja z zawodnikami z Supercupu oraz gościnnie startującymi kierowcami z Austrii, będzie kolejnym dobrym sprawdzianem mojej dyspozycji. Liczę na dobry rezultat i udane zawody.?

II runda Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe
Piątek, 19 maja, 9:30?9:55 ? sesja treningowa (25 minut)
Piątek, 19 maja, 11:30?11:55 ? sesja kwalifikacyjna (25 minut)
Piątek, 19 maja, 15:50?16:30 ? Wyścig 1 (25 minut)
Sobota, 20 maja, 11:15?12:00 ? Wyścig 2 (25 minut)

Autor: Porsche Polska | Zdjęcia: facebook/parysjunior