Richard Hammond znany jest ze swojego zamiłowania do samochodów Porsche, co jak wiemy często było obiektem drwin ze strony Jeremiego Clarksona. Pamiętacie odcinek Top Gear w którym Richard otrzymał od Jezzy rękawice kuchenne z wyszytym logo GT3 ? Wszystko to było związane z przypadkami samozapłonu wczesnych egzemplarzy 991 GT3, a właśnie takie auto posiadał w swojej kolekcji Richard. Ostatecznie prezenter pozbył się GT3, a jego miejsce zajęło 991 GT3 RS w nietypowym kolorze Sport Classic Grey oraz bogatej specyfikacji obejmującej m.in. ceramiczne hamulce PCCB.

Hammond i rękawica GT3

Hammond korzystał ze swojego RS-a raczej weekendowo , o czym świadczy niewielki przebieg (zaledwie 1100 mil), a jak możecie zobaczyć na zdjęciach, w przerwach między przejażdżkami auto było garażowane w specjalnym namiocie. Aktualnie GT3 RS Hammonda zostało wystawione na sprzedaż za pośrednictwem dealera Romans International za kwotę niecałych 230 tys. ?, co należy uznać za atrakcyjną ofertę biorąc pod uwagę specyfikację samochodu, oraz wartość dodaną w postaci znanego dotychczasowego właściciela. Ofertę dealera wraz ze szczegółową specyfikacją znajdziecie TUTAJ.

Jak myślicie, jaka będzie kolejna 911 w garażu Richarda? Nowe 991.2 GT3 z manualną skrzynią biegów, czy może kolejna generacja GT3 RS?