Po dwuletniej przerwie, w sobotę 18 września 2021 r. o godzinie 19 w Porsche Museum uruchomione zostaną silniki licznych wyścigowych i seryjnych samochodów z muzealnej kolekcji.

Każdy z nich napisał własną historię na torach wyścigowych świata – albo napisze ją w przyszłości. „Cieszymy się, że możemy zaprosić ogłosić fanów i klientów z całego świata na naszą pierwszą cyfrową Noc Dźwięku. Pandemia koronawirusa postawiła nas wszystkich przed ogromnymi wyzwaniami, ale i skłoniła do poszukiwania nowych możliwości” – powiedział Achim Stejskal, dyrektor Porsche ds. dziedzictwa oraz szef Porsche Museum. „Po otrzymaniu licznych wiadomości zdaliśmy sobie sprawę, że nie tylko nam brakowało dźwięku silników. Dlatego w tym roku po raz pierwszy będziemy transmitować typowe brzmienie Porsche w formie cyfrowego wydarzenia na żywo – w każdym kraju, na całym świecie”.

Gdy przyszło do organizacji pierwszej cyfrowej Nocy Dźwięku, organizowanej pod hasłem „Kolejny poziom”, Porsche Museum zwróciło się do obecnych i byłych kierowców wyścigowych oraz ambasadorów marki: Waltera Röhrla, Hansa-Joachima Stucka, Timo Bernharda oraz Pascala Wehrleina. Wydarzenie miało swoją tajemniczą zapowiedź na różnych kanałach mediów społecznościowych Porsche. Najpierw „Strietzel” Stuck, Timo Bernhard i Pascal Wehrlein w imieniu kuratorów muzeum udostępnili trzy klipy, a później rozwiązanie zagadki ujawnił Walter Röhrl.

Wszyscy czterej ambasadorzy Porsche odegrają aktywną rolę również w samym wydarzeniu. Wspólnie z szeregiem innych znamienitych osobistości będą uruchamiać silniki czterokołowych „wokalistów” w Porsche Museum, a ponadto zaprezentują samochody w centrum rozwoju w Weissach, które w tym roku obchodzi 50-lecie swojego istnienia. „Kiedy usłyszałem, że Porsche organizuje kolejną Noc Dźwięku, oczywiście natychmiast zgodziłem się wziąć w niej udział. Co tu ukrywać – niepowtarzalny dźwięk wielu modeli Porsche wciąż mnie inspiruje” – powiedział Walter Röhrl, dwukrotny rajdowy mistrz świata i doradca Porsche ds. rozwoju z ponad 25-letnim stażem. „Ale nie tylko ja poprowadzę przed kamerami samochód, którego nigdy dotąd nie prezentowano podczas Nocy Dźwięku” – zdradził słynny kierowca. „Wśród licznych ikon Porsche są inne modele, które również będą świętować swoją premierę podczas tego wydarzenia”.

Tegoroczna Noc Dźwięku pt. „Kolejny poziom” zostanie po raz pierwszy wyemitowana w trzech językach: widzowie będą mogli wysłuchać wspomnień świadków sportowych sukcesów i znanych osobistości ze świata motoryzacji w językach niemieckim, angielskim oraz francuskim. Dalsze szczegóły dotyczące transmisji zostaną podane wkrótce. Wszystkie aktualne informacje są zawsze dostępne na stronie internetowej muzeum, pod adresem www.porsche.com/Museum.

Autor: PS/Porsche | Zdjęcia: Porsche