Tej sylwetki chyba przedstawiać nie trzeba. Po odejściu z F1 czterokrotny mistrz świata co prawda przewijał się tu i ówdzie w świecie motoryzacji, ale gro swojej uwagi skupił na pszczołach. Zgadzamy się, że troska o środowisko wymaga uwagi, ale z drugiej strony trochę brakowało nam sympatycznego Niemca, który wyrażał przecież chęć do sprawdzenia się w innych seriach. Teraz jego zapowiedzi stają się rzeczywistością, i to ciekawszą niż mogliśmy przypuszczać.

Sebastian Vettel zasiądzie bowiem za kierownicą hypercara Porsche Penske Motorsport w wyjątkowych, 36-godzinnych testach na hiszpańskim torze Motorland Aragón. To ostatnie przygotowania zespołu do najważniejszego wydarzenia w roku – Le Mans. Były kierowca F1 wcześniej “zapoznawał się” z wyczynowym 963 podczas licznych godzin na symulatorze, zrobił także kilka kółek w trakcie prac rozwojowych nad nową generacją wyścigówki w Weissach.

„Od zawsze śledziłem też inne serie wyścigowe, a moja ciekawość do wyścigów długodystansowych sprawiła, że po prostu musiałem spróbować. Jestem bardzo podekscytowany długim dystansem w Aragonii i nie mogę się doczekać swojego czasu za kierownicą” – mówi Vettel. „Na pewno będzie wymagało to dostosowania się i przyzwyczajenia, ale wszyscy w zespole są bardzo otwarci i pomocni. To będzie dla mnie zupełnie nowe doświadczenie. Po wszystkim zobaczymy, co dalej w tym zakresie – na chwilę obecną nie mam dalszych planów na przyszłość.”

Sebastian studzi entuzjazm, chociaż widać po social mediach, że niektórzy fani już zwiastują jego udział w 24-godzinnym wyścigu we Francji. Czy też byśmy tego chcieli? Oczywiście. Póki co jednak trzymamy kciuki za udane testy na 5-kilometrowym torze na południu Europy. Do mistrza F1 dołączą na torze fabryczni kierowcy Porsche: Matt Campbell (Australia), Michael Christensen (Dania), Frédéric Makowiecki (Francja), Kévin Estre (Francja), André Lotterer (Niemcy) and Laurens Vanthoor (Belgia).

Przy okazji przypominamy, że 24-godzinny wyścig w Le Mans w tym roku przypada na 15/16 czerwca. Jako rekordzista Porsche zamierza zapewnić sobie 20. zwycięstwo na torze.