W trzeci weekend listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się kolejna edycja Warsaw Motor Show. Na targach gromadzących coraz większą liczbę wystawców i zwiedzających nie zabrakło też samochodów marki z Zuffenhausen. Oczywiście byliśmy tam obecni i choć niektóre Porsche widzieliśmy już po raz kolejny to dla fanów naszej marki impreza stała na wysokim poziomie. Nie zabrakło też nowości. Oto jakie auta spotkaliśmy na wystawie.

W hali przeznaczonej dla firm i zespołów działających w branży motorsportowej zdecydowaną gwiazdą było pierwsze Porsche 911 GT3 R w Polsce, zaprezentowane przez zespół Olimp Motorsport. Nowa „R-ka” debiutowała w tym sezonie na torach wyścigowych całego świata, a od przyszłego roku będzie reprezentować też barwy polskiego zespołu obsługiwanego przez doświadczoną ekipę Lukas Motorsport.

img_0514

Dwa stoiska, na których królowały Porsche przygotowały firmy zajmujące się ich sprzedażą – 911 Garage z Łomianek oraz Infinitum Classic Cars ze Skierniewic. Na pierwszym gwiazdami były dwa jedyne w naszym kraju projekty RAUH-Welt Begriff, czyli Yoroi i Kabuto. Tym razem zostały lekko oślepione blaskiem nowej zabawki z garażu w Łomiankach – 911 GT3 RS 991 w kolorze Ultraviolet. 500-konne 911 w takiej specyfikacji kolorystycznej robi niesamowite wrażenie i podkreśla unikatowy charakter tego modelu. Za to na stoisku Infinitum mogliśmy obejrzeć kilka klasycznych modeli znanych z oferty firmy – dwa Porsche 944 S2 oraz trzy różne generacje klasycznych 911 (od G Modell, przez 964, na 993 kończąc).

Różne egzemplarze Porsche, które zdecydowanie zasłużyły na uwagę były rozsiane po hali z autami klasycznymi. Wśród nich znalazło się wyjątkowe Porsche 924 przygotowane do klasycznego rajdu East African Safari Rally. Ilość szczegółów i dodatków zamontowanych w aucie sprawiła, że nie mogliśmy się od niego oderwać. zrobimy wszystko żeby zaprezentować Wam ten samochód znacznie dokładniej na łamach naszej strony. Nie możemy też nie wspomnieć o najstarszym Porsche na całej wystawie, czyli modelu 356B Series 60. Za to na miano najpiękniejszych Porsche wystawy zasłużyły granatowe 912 po kompleksowej renowacji oraz czerwone 911 Carrera (G Modell). Mamy nadzieje, że za rok na Warsaw Motor Show zobaczymy jeszcze więcej idealnych Porsche. Zdjęcia wszystkich aut znajdziecie w poniższej galerii.

fot. Bartłomiej Szyperski/carpressphoto.pl i Porscheblog.pl