Zaplanowanie w jeden weekend dwóch imprez dla miłośników klasycznych aut w Warszawie i okolicach to nie tylko wyzwanie dla organizatorów, ale także dla zwiedzających. Chociaż od lat odwiedzamy Auto Nostalgię, w tym roku wybraliśmy się też do Nadarzyna, żeby sprawdzić jakie auta marki Porsche się tam pojawiły. Musimy przyznać, że było warto, bo kilka firm zaskoczyło wystawieniem pięknych egzemplarzy.

Na Oldtimer Warsaw Show jechaliśmy głównie z myślą o zobaczeniu stoiska Porsche Centrum Warszawa, na którym królował model 911 Turbo. Wszystkie minione generacje doładowanego modelu 911 – od 930 aż do 997 ustawione na białej platformie prezentowały się jak w Porsche Museum. Do tego sklepik z gadżetami i można powiedzieć, że fani aut z Zuffenhausen nie potrzebują do szczęścia nic więcej. Gwiazdy stosika? Zdecydowanie czarne 930 i 993 w kolorze Bordeauxrot. Bardzo fajnym gadżetem dla małych miłośników Porsche okazał się samochodzik o kształtach modelu 356 Speedster z katalogu Driver’s Selection.

Relacja | Duch Zuffenhausen na Auto Nostalgia 2017

Relacja | Duch Zuffenhausen na Auto Nostalgia 2017

Na samochody Porsche wpadliśmy jednak wcześniej, zaraz po wejściu do pierwszej hali, gdzie kolekcję swoich aut wystawiało Infinitum Classic Cars. Były to już dobrze znane 911 i 944 S2. Na przeciwko swoje stoisko po raz pierwszy w Polsce przygotowała firma Bertsch, która zajmuje się renowacją Porsche na rynek niemiecki. Replika 911 RSR w barwach Martini Racing od razu przykuła naszą uwagę. Auto czeka jeszcze na zestaw oryginalnych felg Fuchs’a, ale jakość wykonanych prac robiła wrażenie. Podobnie jak w przypadku niebieskiego 911 z 1966 roku. Poza tym z Nowego Sącza przyjechały też dwie Carrery 2.7 oraz ładne 911 Carrera (993). Replikę Carrery RS 2.7 przygotowała za to firma Staniszewski Classic Parts. Biały egzemplarz prezentował się świetnie. Na stoiskach firm sprzedających klasyki nie brakowało modeli z linii Transaxle, ale ich ceny nie były zbyt promocyjne. Miło było popatrzeć na ładne 944 S2 czy model 968 na stoisku Giełdy Klasyków.

Podczas wizyty na OWS zaliczyliśmy też jedną wpadkę. Naszej uwadze umknęło stoisko firmy Swisswax i nie obejrzeliśmy znanej nam już, ale uwielbianej Carrery GT z centralnym silnikiem V10. Jej zdjęcia znajdziecie w galerii, ale są to kadry z naszego archiwum, kiedy auto wystawiano na Auto Nostalgii. Jeżeli nie mogliście odwiedzić wystawy w Nadarzynie to nasza galeria w małym stopniu zrekompensuje Wam tę nieobecność.

Autor: PS | Zdjęcia: PS