Na przełomie września i października Robert Lukas i Zeljko Drmic wystartowali za kierownicą Porsche 911 GT3 R w nowej dla siebie serii ? International GT Open. Debiut polsko-austriackiego duetu przypadł na kultowy tor Monza, który przywitał zawodników jesienną aurą. Zawody na obiekcie położonym nieopodal Mediolanu były dla reprezentantów OLIMP Racing debiutem w nowej dyscyplinie przeznaczonej dla samochodów GT.

Na starcie imprezy nie brakowało znanych nazwisk, wśród których znalazł się chociażby były kierowca Formuły 1, Vitantonio Liuzzi. Duet rywalizujący za kierownicą pierwszego w Polsce wyścigowego Porsche 911 GT3 R zakończył pierwszą sesję kwalifikacyjną na 15. miejscu w klasyfikacji generalnej i wysokiej 5. pozycji w klasie PRO AM, do której został zgłoszony.

Celem na pierwszy wyścig było głównie dojechanie do mety i zebranie cennego doświadczenia w nowej dla polsko-austriackiego duetu serii, co udało się zrealizować bez żadnych problemów. Zeljko Drmic i Robert Lukas ukończyli pierwszy wyścig na włoskiej Monzy na 15. miejscu w ?generalce? ? oraz 7. w kategorii PRO AM.

Druga sesja kwalifikacyjna nie przebiegła po myśli zawodników OLIMP Racing, gdyż ukończyli ją na odległym 21. miejscu. Taki rezultat był efektem głównie nowych przepisów dotyczących wag, które traktują debiutantów dosyć surowo.

Emocji nie brakowało również w drugim wyścigu, w którym Lukas i Drmic zdołali się wspiąć aż na 14. pozycję, odnotowując awans o siedem oczek względem swojej pozycji startowej. Bielszczanin na mecie podkreślał jednak, że najważniejsze było doświadczenie i kilometry w nowej serii.

„Za nami treningowy weekend na Monzy, gdzie zadebiutowałem w Porsche 911 GT3 R w cyklu International GT Open. Nie był to łatwy weekend, ze względu na nowe regulaminy i doważanie samochodów, jednak mimo wszystko jestem zadowolony z zebranego doświadczenia. Taki był nasz główny cel i udało się go zrealizować w stu procentach. Musimy teraz dokładnie przeanalizować przebieg całego weekendu, wyciągnąć wnioski, a także zastanowić się nad planami na sezon 2018.” – powiedział Robert Lukas

Autor: Porsche Polska | Zdjęcia: Autor