Porsche w tym roku świętuje 40. urodziny modelu 928. Podczas Grand Prix AvD Oldtimer 2017. W ostatni weekend na torze Nürburgring zaprezentowano wyjątkową wystawę tego modelu. Jednym z gości był m.in. Magnus Walker.

Na stoisku Porsche zaprezentowano koncepcyjne wersje 928 – czterodrzwiowa oraz cabriolet. Nie zabrakło też pięknych egzemplarzy wersji seryjnych. Na specjalnym podeście pokazano także dwa wyjątkowe 928. Pierwsze zbudowane przez cztery brytyjskie oddziały Porsche Classic Center, które przebudowano na auto wyścigowe do tegorocznych mistrzostw ?HSCC 70?s Road Sports Championship?. Drugim 928 S4, w zeszłym roku Francuz Philippe Delaporte z synami, przejechał 30 000 kilometrów z Paryża do Nowego Jorku przez Władywostok.

Oprócz nich Porsche Classic pokazało nadwozie bardzo wczesnego Porsche 911 Turbo z 1975 roku, który został odrestaurowany zgodnie z oryginalną specyfikacją. Końcowy wynik kompletnej renowacji pokazano za to na bazie Porsche 911 S z 1966 roku – jednego z pierwszych modeli z legendarnymi felgami firmy Fuchs. Galerię z imprezy możecie zobaczyć poniżej.

Autor: PS | Zdjęcia: Porsche Museum