Kwalifikacje do niedzielnego wyścigu Porsche Mobil 1 Supercup jak zawsze w Monako odbyły się w piątek. Robert Lukas z różnicą jedynie 0,8s do najszybszego Michael Ammermüller zajął 7 miejsce. Igor Waliłko zmieścił się w pierwszej dziesiątce. W stawce zabrakło Piotra Parysa, który w Monte Carlo nie pojawił się z powodu choroby. Zastąpił go Zeljko Drmic, który z zespołem Olimp Racing startuje w 24h Series.

Wyścig na ulicznym torze zaplanowano na niedzielny poranek. Od 9:45 będzie można zobaczyć transmisję w programie EuroSport. Specyfika toru przy bardzo wyrównanych parametrach pucharowych Porsche 911 GT3 Cup nie pozwala na częste wyprzedzanie, ale za to kierowcy popełniający błąd mogą szybko zakończyć wyścig na barierkach. Trzymamy kciuki za polskich kierowców, pamiętając gdy trzy lata temu za sprawą Kuby Giermaziaka usłyszeliśmy Hymn Polski.

Igor Waliłko: „Kolejne trudne kwalifikacje za nami, jechałem ofensywnie, niejednokrotnie ocierając się o bandy, jednak na tak ciasnym torze jak ten uliczny w Monako wiele zależy też od konfiguracji innych aut na torze. Ogólnie nie jestem zadowolony z rezultatu, ale moje tory jazdy są coraz lepsze, a strata do drugiego w kwalifikacjach to zaledwie 0,3s i to napawa optymizmem myśląc o czołowych lokatach w tegorocznym pucharze”.

Autor: PS | Zdjęcia: Porsche