Na targach Techno Classica Essen głównym tematem było 70-lecie sportowych samochodów Porsche oraz 30-lecie modelu 911 Carrera 4 (964). My postanowiliśmy zwrócić uwagę na nowości w ofercie działu odpowiedzialnego za klasyki z Zuffenhausen.

Uruchomienie internetowego serwisu Porsche Classic Parts Explorer
Oferta Porsche Classic obejmuje ponad 52 tysięcy części, dostępnych niemal od ręki dla entuzjastów klasycznych aut z całego świata. Aby ułatwić ich wyszukiwanie, w internecie uruchomiono Porsche Classic Parts Explorer ? eksplorator części Porsche Classic. Do odszukania oryginalnych części i akcesoriów do wybranego klasycznego modelu wystarczy kilka kliknięć. Na stronie http://www.porsche.de/classic-explorer można znaleźć informacje o około 300 częściach, które każdego roku ponownie pojawiają się w ofercie, a także o wiele innych produktach.

W razie kradzieży ? Porsche Classic Vehicle Tracking System
W Essen oddział Porsche Classic zaprezentował również nowy system śledzenia pojazdów ? Porsche Classic Vehicle Tracking System (VTS), który oferuje kompleksowe zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą za pomocą aplikacji. Kluczowym elementem systemu VTS jest autonomiczny zestaw czujników umieszczonych w ukrytych punktach pojazdu. System komunikuje się z ogólnoeuropejską siecią ochrony, umożliwiając kompleksowy monitoring samochodu online za pośrednictwem smartfona. Odpowiednie wersje nowego systemu można zamówić dla wszystkich klasycznych samochodów Porsche, od 356 do modelu Carrera GT. Są one dostępne u wszystkich partnerów Porsche Classic oraz w Centrach Porsche w całej Europie.

Autor: PS/Porsche | Zdjęcia: Porsche