Porsche w celu spełniania marzeń swoich klientów korzysta ze swoich działów: Porsche Exclusive Manufaktur, Porsche Tequipment i Porsche Classic. Teraz firma planuje w jeszcze większym stopniu odpowiadać na życzenia i potrzeby swoich klientów, wprowadzając nową, znacznie szerszą gamę produktów oraz usług. Obejmuje ona zróżnicowane opcje indywidualizacji Porsche i pozwala przekształcić je w niepowtarzalne egzemplarze.

Porsche wzbogaca możliwości personalizacji poszczególnych komponentów bezpośrednio w konfiguratorze samochodów, uzupełnia też swoją ofertę dla nowych, używanych i klasycznych modeli o gamę części z rodziny Performance. W ramach strategii współtworzenia (ang. co-creation) producent sportowych aut proponuje również nową interpretację legendarnego programu Sonderwunsch z końca lat 70. W przyszłości umożliwi to projektowanie zindywidualizowanych, unikatowych samochodów – współtworzonych przez klienta i profesjonalnie budowanych przez Porsche.

Obecnie gama opcji indywidualizacji dla nowych pojazdów sięga od osobistych konsultacji z klientem w fazie konfiguracji aż po realizację niewielkich, ograniczonych serii specjalnych. Liczne akcesoria i opcje modernizacji aut klientów Porsche oferuje też w ramach programu Tequipment. Aktualna oferta dla właścicieli samochodów klasycznych koncentruje się z kolei na dostarczaniu części zamiennych oraz fabrycznych renowacjach. Teraz producent samochodów sportowych z siedzibą w Stuttgarcie-Zuffenhausen znacząco poszerza swoją ofertę we wszystkich tych obszarach biznesowych.

„Naszym celem jest dostarczanie klientom z całego świata produktów, które są jeszcze precyzyjniej dopasowane do ich potrzeb i odpowiadają na konkretne zapotrzebowanie – w kontekście aut klasycznych, tych już wyprodukowanych oraz zupełnie nowych. Chcemy też oferować szeroką gamę opcji indywidualizacji” – powiedział Alexander Fabig, wiceprezes ds. indywidualizacji oraz Porsche Classic. „Nasza nowa oferta stanowi odpowiedź na ogromny globalny popyt na nasze produkty. Począwszy od nowych możliwości indywidualizacji i personalizacji poszczególnych komponentów, poprzez dodatkowy asortyment części z gamy Performance, aż po realizację mocno zindywidualizowanych samochodów sportowych – każdemu klientowi jesteśmy w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązanie”.

Prostsze i bardziej osobiste niż kiedykolwiek wcześniej: indywidualne udoskonalenia
Porsche Exclusive Manufaktur sukcesywnie poszerza gamę produktów, które można indywidualizować i personalizować. W przyszłości będzie ona obejmować znacznie więcej pozycji, takich jak różne opcje oklejania nadwozia, indywidualne numery startowe, nadruki na dywanikach, podświetlane osłony progów drzwi czy projektory logo umieszczone w drzwiach samochodu. Sami klienci będą mogli zostać projektantami na etapie składania zamówienia. Opcje personalizacji obejmują indywidualne aspekty projektu, takie jak kolory, logo, napis i tekst. Korzystając z cyfrowej aplikacji w konfiguratorze samochodów Porsche, można zdefiniować własne wzornictwo różnych komponentów. Klienci mogą na przykład zamówić własny podpis na elementach w kabinie pojazdu, takich jak wykończona skórą osłona konsoli środkowej. Ofertę uzupełniają spersonalizowane oklejenia i naklejki na wybranych panelach karoserii oraz indywidualne odcienie obręczy kół.

Nowe komponenty dla modeli GT oraz pojazdów klasycznych
Liczne komponenty dla nowych, używanych i klasycznych modeli Porsche będzie oferować w ramach nowej oferty części Performance. Gama produktów Tequipment przeznaczonych dla nowych i używanych Porsche jest skierowana do kierowców, którzy są entuzjastami sportu motorowego oraz uczestnikami amatorskich wyścigów. Porsche Classic zaoferuje nowe projekty z historycznymi akcentami, rozwiązania poprawiające osiągi, a także produkty lifestyle’owe – zarówno dla youngtimerów, jak i aut zabytkowych. Pozwolą one podnieść osiągi klasycznych pojazdów albo poprawić ich codzienną użyteczność. Za pomocą dwóch pokazowych egzemplarzy Cayenne pierwszej generacji oddział Porsche Classic zaprezentuje możliwości dodatkowych opcji indywidualizacji stworzonych z myślą o aktywnościach na świeżym powietrzu oraz podróżowaniu poza utwardzonymi szlakami.

Współczesne i klasyczne samochody sportowe jako unikatowe egzemplarze tworzone zgodnie z wizją właściciela
W ramach strategii współtworzenia (ang. co-creation) Porsche wprowadza również nową interpretację swojego legendarnego programu Sonderwunsch z końca lat 70. W przyszłości umożliwi to projektowanie zindywidualizowanych, unikatowych egzemplarzy – współtworzonych przez klienta i profesjonalnie budowanych przez Porsche. Poszerzenie tej oferty dzieli się na trzy obszary: zamówienia fabrycznego (z myślą o wdrożeniu indywidualnych życzeń klienta w zakresie kolorów i materiałów bezpośrednio w produkcji) oraz realizowanych później obszarów zamówienia pofabrycznego oraz wprowadzania unikatowych rozwiązań. Podczas gdy zamówienia pofabryczne również dotyczą indywidualnych kolorów i materiałów, unikatowe rozwiązania to nowy projekt techniczny. W zależności od wieku danego samochodu realizacją zajmują się tu eksperci techniczni z Porsche Exclusive Manufaktur lub specjaliści Porsche Classic.

Informacje na temat Porsche Exclusive Manufaktur i Porsche Tequipment
Nabywcy wszystkich serii modelowych Porsche mogą obecnie wybierać spośród ponad 700 opcji Porsche Exclusive Manufaktur. Zapotrzebowanie klientów na indywidualizację ich aut stale rośnie. Udział personalizowanych samochodów jest szczególnie wysoki w przypadku 911: 25% wszystkich dostarczanych egzemplarzy tego kultowego auta sportowego na całym świecie przechodzi przez oddział indywidualizacji Porsche Exclusive Manufaktur w macierzystych zakładach w Stuttgarcie-Zuffenhausen.

W Porsche Exclusive Manufaktur produkowane są także unikatowe egzemplarze Sonderwunsch oraz limitowane małe serie, takie jak Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition czy limitowany specjalny model 911, zbudowany z okazji 20-lecia Porsche China. Liczne akcesoria oraz opcje modernizacji producent oferuje za pośrednictwem działu Tequipment. Jego asortyment, początkowo obejmujący około 150 części, stale się powiększał i obecnie liczy ponad 500 opcji.

Czym jest Porsche Classic?
Porsche Classic odpowiada za dostawę części zamiennych oraz fabryczne renowacje wszystkich klasycznych aut Porsche z homologacją drogową. Szeroka oferta oddziału sięga od różnych akcesoriów i literatury technicznej po dostawy części zamiennych oraz nowe edycje części wycofanych już z produkcji. Co roku około 100 egzemplarzy klasycznych Porsche – od 356 do modeli 911 (typ 996) oraz Boxster (typ 986) – trafia do zakładów Porsche Classic w celu dokonania odbudowy po wypadku oraz przeprowadzenia innych napraw. Dla wszystkich samochodów poprzedzających generację 996 modelu 911, roadstera Boxster typ 986 oraz model Carrera GT oferowane są też kompletne renowacje. Aktualny asortyment części zamiennych Porsche Classic obejmuje ponad 60 tysięcy pozycji i każdego roku wzbogaca się średnio o 300 nowych edycji części zamiennych, które nie były już dostępne, a także o nowe akcesoria oraz elementy lifestyle’owe lub poprawiające osiągi.

Porsche sukcesywnie poszerza swoją międzynarodową sieć dealerów i serwisów zrzeszonych w programie partnerów Porsche Classic. Należą do niej istniejące Centra Porsche dysponujące specjalistyczną wiedzą w zakresie obsługi modeli klasycznych. Sieć obejmuje obecnie 76 lokalizacji, w tym cztery Centra Porsche Classic. W Polsce partnerem Porsche Classic jest salon Porsche Centrum Wrocław.