Jeszcze w tym miesiącu Porsche zaprezentuje kompletnie nowa, trzecią generację modelu Cayenne. Dotychczasowe sprzedały się w ilości 760 000 sztuk. Nowa generacja przeszła szereg morderczych testów na najtrudniejszych drogach całego świata.

W celu symulacji ekstremalnych warunków, prototypy są testowane na całym świecie, w tym na torach wyścigowych tradycyjnie używanych przez Porsche do testowania wszystkich jego modeli: w Niemczech na Hockenheimring i szczególnie wymagającym Nürburgring-Nordschleife. We Włoszech, samochody przejeżdżają z dużymi prędkościami 12,6-kilometrowy tor w Nard?. Materiały, czujniki i elektronika muszą udowodnić swoją jakość i trwałość w różnych warunkach klimatycznych np. w 50 stopniach C na wydmach w Dubaju oraz na zakurzonych bezdrożach w Death Valley, a także przy minus 45 stopniach C na lodzie i śniegu na Alasce.

Trzecia generacja Cayenne również musiało wytrzymać jazdę w wysokich i wilgotnych warunkach chińskich miast, trasy testowe w Szwecji, Finlandii i Hiszpanii, a także sprawdzian na bezdrożach Republiki Południowej Afryki, Japonii i Nowej Zelandii. Zobaczcie galerię zdjęć przygotowaną przez Porsche na dowód powyższych słów. O szczegółach dotyczących nowego Cayenne poinformujemy Was jak tylko się o nich dowiemy.

Autor: PS | Zdjęcia: Porsche