O tym, że Porsche to auta bardzo szybkie wiedzą wszyscy. Szczególnie Ci, którzy są ich właścicielami. Często stajemy się posiadaczami tych aut, bo po prostu lubimy przyspieszenia i wysoką prędkość. Tak zapewne było w przypadku pewnej Belgijki, której Boxster GTS został złapany przez fotoradar, gdy jechała nim z prędkością 238 km/h. Nic w tym nadzwyczajnego?

Wszystko miało miejsce 18 czerwca ubiegłego roku, około północy na belgijskiej autostradzie. Sprawa trafiła do sądu gdzie okazało się, że właścicielem samochodu, który przyznał się ostatecznie do winy jest 79-letnia kobieta.

Sędzia zapytał właścicielkę Boxstera czy to może ktoś inny prowadził wówczas jej Porsche, na co Belgijka odpowiedziała: ?Nie, ja jechałem sama. Nie mogłam spać w nocy, a więc postanowiłem się przejechać, aby odpocząć psychicznie. Nie miałem pojęcia, że jadę aż tak szybko, ale to nie jest problem. Zgadzam się z karą, którą na mnie nałożono.” Jaką karą? 4000 euro grzywny i trzy miesiące zakazu prowadzenia pojazdów. Pani zapewne i tak uważa, że było warto…

 

Autor: PS | Zdjęcie: PS