Podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Nowym Jorku Porsche i Microsoft zawęziły sześcioletnie partnerstwo dotyczące gier komputerowych i konkursów dla graczy. Już niedługo samochody Porsche będą szerzej dostępne w grach z serii ?Forza Motorsport? oraz ?Forza Horizon?. Zasadniczym elementem współpracy jest rosnący obszar e-sportu ? turniejów, w których gracze rywalizują w wirtualnych wyścigach.

Punktem startowym współpracy będą mistrzostwa ?Forza Racing Championship? (ForzaRC) ? wiodąca e-sportowa seria z największą na świecie wyścigową społecznością online. Tegoroczny sezon ForzaRC bazuje na najnowszej, szóstej części gry ?Forza Motorsport? na konsole Xbox, która od 2016 r. oferuje możliwość jazdy ponad 20 modelami Porsche, a jego program obejmuje motorsportowe mistrzostwa dla wszystkich fanów Porsche. Rejestracja dla uczestników ruszyła 12 kwietnia br. na stronie http://www.forzarc.gfinity.net/. Kwalifikacje rozpoczną się 1 maja.

Z okazji nawiązania partnerstwa użytkownicy gry ?Forza Horizon 3? mogą pobrać już nowy, ekskluzywny pakiet z samochodami Porsche. Zawiera on siedem obecnych i historycznych modeli producenta z Zuffenhausen, a wśród nich: legendarne 550A Spyder, 718 RS 60 Spyder z roku 1960, 911 Carrera RS 2.7 rocznik 1973, 911 GT2 (typ 993), Cayman GT4, 911 GT3 RS oraz nowa Panamera Turbo. Zobaczcie jak prezentują się na filmie oraz w poniższej galerii. No to gramy!

Autor: PS / informacja prasowa | Zdjęcia: Microsoft