Zgodnie z zapowiedzią Porsche, miliony egzemplarz modelu 911 odwiedza obecnie różne zakątki świata. Ostatnio auto dojechało do Stanów Zjednoczonych, a dokładnie do Nowego Jorku, gdzie narodziła się amerykańska historia marki.

Porsche do USA „ściągnął” Max Hoffman, który w 1950 roku otworzył pierwszy salon przy Park Avenue. To właśnie po słynnej aleji klienci mogli odbyć jazdy testowe modelem 356. Po 67 latach, najważniejszy model w historii marki, z milionowym numerem seryjnym przejechał dokładnie po tej samej ulicy.

Z okazji tego wydarzenia Porsche Cars North America zorganizował w Design Forum specjalny event poświęcony 911. Gościowi z Europy towarzyło kilka wyjątkowych egzemplarzy innych generacji. Zaczynając od pierwszego 911 importowanego do USA, które znajduje się obecnie w kolekcji Jerry’ego Seinfelda, poprzez 964 RS, a kończąc na 911 GT3 RS (996).

Kolejny przystanek na światowej trasie milionowego 911 to Kalifornia, gdzie niedługo obędzie się jeden z najważniejszych konkursów elegancji na świecie – Pebble Beach Concours d’Elegance. Później zieloną „jedenastkę” będzie można spotkać na azjatyckiej ziemi. Historię produkcji oraz dokładny opis  tego auta możecie poznać w naszych wcześniejszych materiałach.

Autor: PS | Zdjęcia: Porsche