Organizatorzy imprezy spodziewają się ponad 300 pojazdów. Nie zabraknie wśród nich kultowych samochodów sportowych Porsche, w tym dwóch prawdziwie unikatowych egzemplarzy modelu 914, który obchodzi w tym roku swoje 50. urodziny. Obok pojawi się nowiutkie 718 Spyder.

Zlot klasycznych pojazdów MotoClassic Wrocław na Zamku Topacz w Ślęzie koło stolicy Dolnego Śląska odbędzie w najbliższy weekend 17 i 18 sierpnia. Na terenie obiektu będzie można zobaczyć pełne spektrum motoryzacyjnego świata. Goście stoiska Porsche na wystawie MotoClassic Wrocław będą świadkami spotkania pokoleń – oto dwa unikatowe egzemplarze modelu 914 z umieszczonym centralnie silnikiem wystąpią obok najnowszego 718 Spyder z jednostką w takiej samej konfiguracji. Pierwszym z nich będzie 914/6 należące do słynnego projektanta samochodów Albrechta Grafa von Goertza. Auto ma nadwozie coupe zbudowane na indywidualne zamówienie stylisty we Włoszech oraz 6-cylindrowy silnik o mocy 110 KM. Drugi egzemplarz to 914 S z wyścigowym 8-cylinrowym silnikiem o mocy 300 KM, stworzone pod koniec lat 60. dla szefa rozwoju Porsche, Ferdinanda Piëcha. Ducha współczesności na wystawie będzie reprezentować najnowsze 718 Spyder, zasilane 6-cylindrowym bokserem o pojemności 4 litrów i mocy 420 KM. To purystyczna maszyna stworzona dla przyjemności z jazdy – między innymi dzięki za sprawą podwozia GT oraz lekkiego dachu, który radzi sobie nawet z najwyższymi prędkościami. Model kontynuuje historię słynnych roadsterów Porsche, takich jak 550 Spyder oraz 718 RS 60 Spyder.

MotoClassic Wrocław to już impreza cykliczna – w tym roku odbywa się po raz dziewiąty. Otworzy ją parada zabytkowych aut, które przejadą ulicami Wrocławia w piątek 16 sierpnia. Dla publiczności pokaz jest otwarty w sobotę i niedzielę, 18 i 19 sierpnia 2019 r. Na powierzchni 50 hektarów zaprezentowanych zostanie ponad 300 zabytkowych pojazdów z kraju i z zagranicy. Przy okazji odbędą się próby sprawnościowe na specjalnie wyznaczonej trasie oraz konkurs elegancji, w którym specjalnie powołane jury oceni nie tylko stan pojazdu, ale również dopasowanie stylizacji załogi do jego epoki.

Autor: PS/Porsche | Zdjęcia: Porsche