Albert Sołoduszkiewcz zdobył najwięcej punktów podczas finałowych zmagań kwalifikacji do Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023. Obok zwycięzcy Daniela Libronta będzie on jednym z czternastu kierowców, którzy uzupełnią stawkę sezonu głównego najważniejszego cyklu simracingowego w Polsce.

W ostatniej rundzie kwalifikacji, na Virginia International Raceway szansę na wykazanie się mieli zawodnicy z dalszych lokat – czołówka, mając już zapewniony awans do sezonu głównego, odpuściła sobie ostatnią rundę. W takiej sytuacji najlepiej poszło Albertowi Sołoduszkiewiczowi. Wygrał on pierwszy wyścig ruszając z pole position. Dziesiąte miejsce w drugim biegu wystarczyło, by w sumie to on zgarnął największą zdobycz punktową podczas czwartej rundy.

Swój najlepszy wynik w sezonie zaliczył Krystian Nalepa (Team SzachMat). Drugie miejsce w klasyfikacji rundy nie wystarczyło jednak, by ostatecznie znalazł się w gronie czternastu szczęśliwców, których zobaczymy w sezonie głównym Porsche Esports Sprint Challenge Poland.

Najwięcej punktów na przestrzeni sezonu kwalifikacyjnego zdobył Daniel Libront. Jest on jednym z aż sześciu simracerów teamu Apex One w pierwszej czternastce klasyfikacji generalnej. Wraz z Librontem o tytuł w PESCP 2023 zawalczą Michał Rak, Konrad Żerebiec, Patryk Witkowski, Mateusz Grzonka oraz Kuba Bluj.

Tylko dwa starty wystarczyły, by awansować Przemysławowi Lemankowi. Reprezentant Drago Racing zdobył jednak najwięcej punktów podczas rywalizacji na torach Laguna Seca i Rudskogen.
Wraz z nimi o nagrody sezonu głównego, których łączna wartość wynosi 34 tys. złotych, z fazy kwalifikacji będą rywalizować Jakub Kwiatkowski, Adam Kotarski (Impulse Racing), Albert Sołoduszkiewicz, Patryk Werbowy, Olaf Sawczuk (Geekz Energy Simracing), Grzegorz Radecki (Netrex Grand Prix), a także Mirosław Nastalczyk (Gray Wolf Racing Team).

Ich rywalami w sezonie głównym będzie dziesięciu z dwunastu najlepszych zawodników sezonu 2022 Porsche Esports Sprint Challenge Poland. W tym gronie znajdzie się m.in. obrońca tytułu Jerzy Glac. Jego sukcesy w najważniejszej polskiej serii simracingowej sprawiły, że pod koniec zeszłego roku dołączył do jednej z najlepszych ekip na świecie Williams Esports. Natomiast w stawce z powodu kontuzji zabraknie dwukrotnego mistrza serii Dominika Blajera oraz wicemistrza sezonu 2022 Mateusza Nogaja. Pozostali zawodnicy potwierdzili swój udział.

Cała stawka 24 kierowców spotka się po raz pierwszy 15 listopada na dniu medialnym PESCP Meeting Day 2023 w Chorzowie. Podczas wydarzenia odbędzie się konferencja prasowa z dziennikarzami, co dla większości zawodników będzie absolutną nowością. Po aktywnościach medialnych przyjdzie czas na rywalizację w gokartach oraz symulatorach. PESCP Meeting Day to również okazja do zapoznania się z przedstawicielami Porsche Polska – sponsora głównego mistrzostw.

Tydzień po integracji rozpocznie się rywalizacja w sezonie głównym Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2023. Wyścig na wirtualnym Hockenheimringu zobaczyć będzie można 22 listopada o godzinie 20 na antenie Motowizji oraz kanale Ragnar Simulator na YouTube.