Targi klasycznych samochodów Auto Nostalgia odbędą się w tym roku już po raz szósty. Na pewno nie zabraknie na nich aut marki Porsche, które znajdziemy na stoisku Porsche Polska oraz wystawionych przez kolekcjonerów i inne firmy z branży. Co przygotowało Porsche w tym roku? Tego jeszcze nie wiemy, ale liczymy, że będzie jeszcze lepiej niż przed rokiem.

fot. RM Sotheby's

Porsche 356 Pre-A Speedster na aukcji

Wróćmy na chwilę do zeszłorocznej wystawy, na której gościło wiele znakomitych egzemplarzy aut z Zuffenhausen. Były to dwie różne generacje Carrery RS – 964 w kolorze Rubystone Red oraz fantastyczne 993 Clubsport. Dodatkowo z Muzeum Porsche przyjechało też 911 GT3 (996). Wszystko uzupłeniła replika Carrery RS 2.7 od polskiego kolekcjonera. Obok wystawiono także 914 2.0 w rzadkim kolorze Ravenna Green. Rodzinę RS z Muzeum oraz replikę Carrery RS opisano w zeszłym roku w dwóch numerach Magazynu Classicauto.

Piękne auta w trakcie lub już po skończonej renowacji zaprezentował Piotr Bem. Były to m.in. pierwsza generacja 911 i dwa egzemplarze 356. Firma Kimbex Dream Cars przywiozła kultowe 911 Turbo (935). Zobaczcie auta z zeszłego roku i już szykujcie się na tegoroczną edycję Auto Nostalgii. Porscheblog.pl oczywiście przygotuje dla Was relację z tegorocznej imprezy. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie www.autonostalgia.org. 

 

Autor: PS | Zdjęcia: PS