Jeżeli wybieracie się w tym roku na wakacje np. do Chorwacji i będziecie przejeżdżać przez Austrię to miejcie się na baczności. Od lipca do października po tamtejszych autostradach będzie krążyć Porsche 911 Carrera (991.2). Samochód właśnie otrzymali funkcjonariusze odpowiedzialni za łapanie piratów drogowych. Jeżeli nie schowa się w krzakach to z pewnością dostrzeżecie je z daleka, bo srebrny egzemplarz otrzymał niebiesko-czerwone oklejenie oraz lampy błyskowe umieszczone na dachu. Do tego jeszcze radio służące do komunikacji i w połączeniu z 370-konnym silnikiem powstał najfajniejszy radiowóz w policyjnej flocie. Auto zostało użyczone przez Porsche w ramach współpracy Porsche Bank AG z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych.

Dyrektor Generalny ds. Bezpieczeństwa Publicznego Policji, Konrad Kogler powiedział, że : „W 2016 r. 427 osób zmarło z powodu wypadków drogowych na austriackich drogach. Dzięki nowemu Porsche 911 chcemy wykazać, że można jeździć odpowiedzialnie i ostrożnie nawet w mocnym samochodzie sportowym”.

Austriacka policja miała już kilka lat temu do swojej dyspozycji Porsche 911 Carrera (997). Obecnie egzemplarz ten znajduje się w prywatnym Muzeum Porsche w Gmund. Zdjęcia obu aut możecie obejrzeć w galerii.

Autor: PS | Zdjęcia: Porsche/Pinnterest